Filmy relacja rodzinna, imigrant

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, imigrant. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich.

Minari

6,7
7,6
W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.
Szeryf z niewielkiego miasteczka na granicy amerykańsko - meksykańskiej w Teksasie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa jednego ze swych poprzedników, który zaginął w tajemniczych okolicznościach w połowie lat 50-tych.


Polska. Robotnik budowlany, pielęgniarka, nauczycielka - wszyscy marzą o lepszym życiu. Jest ktoś, kto spełni ich marzenia. To Angie, właścicielka agencji pośrednictwa pracy. Wystarczy wpłacić 1 500 zł. i można się pakować. Bramy angielskiego raju stoją otworem. Anglia. Zwerbowani do pracy ludzie przeżywają gorzkie rozczarowanie. Czeka ich wykorzystywanie, ciężka praca, wysokość zarobków znacznie różni się od obiecanych. Nie opuszcza tęsknota za domem. Oszukani robotnicy będą chcieli pomścić swoją krzywdę. Jednak Angie walczy. Nie po to założyła agencję, by łatwo się poddać.
Piękna Chand jest panną młodą, która właśnie opuszcza dom swoich rodziców w Indiach, aby udać się do Kanady, gdzie w Ontario mieszka jej przeznaczony mąż – Rocky. Bardzo przestrzegająca tradycji rodzina pana młodego z niepokojem oczekuje przybycia dziewczyny. Dla Chand cała podróż jest niezwykła, szczególnie, że dziewczyna wiąże z Kanadą wielkie nadzieje na lepsze życie. Po przylocie odkrywa istnienie świata, jakiego nigdy przedtem nie widziała. Stopniowo poznaje ona uroki swojego nowego życia. Ale wkrótce sielanka mija, w rodzinie pojawiają się niesnaski. Mąż Chand, Rocky, chce się wyzwolić spod kontroli swej nadopiekuńczej matki, spod opieki sympatycznego wprawdzie ojca, lecz będącego kompletnym nieudacznikiem, a przede wszystkim pozbyć się ze swojego życia siostry i jej rodziny – dwójki dzieci i leniwego bezrobotnego męża, którzy skutecznie zatruwają życie Rocky'ego. Wszyscy razem mieszkają bowiem w mającym zaledwie dwie sypialnie mieszkanku w Toronto. Zdesperowana Chand może oczekiwać pomocy tylko od swojej przyjaciółki Rose.
Nikhil Parikh mieszka ze swoją owdowiałą matką w Indiach. Jego matka chciałaby, aby się w końcu ustatkował, ten jednak nie chce tego robić. Kiedy jego wujek z Toronto zaprasza go do siebie, zgadza się na wyjazd. Wuj załatwia Nikhilowi pracę w żydowskiej firmie zaopatrzeniowej. Młody hindus Nikhil i stary żyd Sam spędzają razem dużo czasu, co staje się początkiem niezwykłej przyjaźni.
Opowieść o wielopokoleniowym klanie Turków, od dziesięcioleci mieszkających w Niemczech. Rodzina jest duża. Każdy ma inne problemy i czuje przynależność do innej kultury – część członków klanu mówi o sobie „Jestem Turkiem”. Inna „Jestem Niemcem”. Mieszanka zgoła odmiennych społecznie kultur ubarwia film Yasemin Şamdereli, która doskonale wie, jak to jest czuć się obcym wśród swoich.
Szesnastoletnia Nisha prowadzi podwójne życie. W domu, z rodziną jest idealną pakistańską córką, ale gdy jest z przyjaciółmi, staje się normalną, norweską nastolatką. Kiedy ojciec przyłapuje ją na całowaniu się ze swoim chłopakiem, dwa światy Nishy brutalnie się zderzają. Aby dać przykład innym młodym ludziom, rodzice Nishy decydują się na jej porwanie i umieszczenie u krewnych w Pakistanie. Tam, w kraju, w którym nigdy wcześniej nie była, Nisha będzie zmuszona dostosować się do kultury swoich rodziców. Film pokazuje w mądry sposób zderzenie dwóch kultur oraz odmienne pojmowanie wolności i roli kobiety w społeczeństwie.
Kolorado, rok 1925. Trwa surowa zima, a bezrobotny włoski murarz stara się zabezpieczyć los swojej rodziny, wykonując dorywcze prace dla pewnej bogatej wdowy.
Hanna (Karine Vanasse) ma trzynaście lat i rok 1963 będzie rokiem, w którym wszystko się rozstrzygnie. Rok wszelkich możliwości... Pomiędzy bezpaństwowym żydowskim ojcem, udręczonym i nieznanym poetą, katolicką matką, kruchą i wymarłą, czułym i współwinnym starszym bratem, łagodną przyjaciółką i jej nauczycielką o niepokojącym podobieństwie do Nany (Anna Karina w „Vivre sa vie”), Hanna budzi się do świata, szuka siebie i stara się stać się wolną młodą kobietą, odpowiedzialną za swoje życie…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…