Filmy imigrant, więzienie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje imigrant, więzienie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kontynuacja filmu Abela Ferrary z 1992 roku to opowieść o gliniarzu (Nicolas Cage), który świetnie radzi sobie w świecie narkotyków, chętnych kobiet i gigantycznych karabinów.

Ned Kelly

7,1
Film opowiada historię Neda Kelly, legendarnego bandyty, który żył w XIX wieku. Był synem irlandzkiego złodzieja, który został skazany na banicję do australijskiej kolonii karnej. Tam Ned wraz ze swym bratem i dwójką przyjaciół stworzył Gang Kelly, z którym przemierzył całą Australię, dokonując przez ponad 2 lata napadów rabunkowych głównie na banki.
Przejmująca historia trojga ludzi, których połączył pewien dom. Pułkownik Behrani, były członek służb specjalnych szaha Iranu (Ben Kingsley), który w obcym kraju próbuje przywrócić swojej rodzinie godny status, inwestuje resztki skromnych oszczędności w kupno domu. Dom okazuje się być własnością Kathy (Jennifer Connelly), wychodzącej z nałogu narkomanki i alkoholiczki, a trafił na aukcję w wyniku biurokratycznej pomyłki. W desperackiej walce o odzyskanie domu i powrót do normalnego życia Kathy pomaga zauroczony jej wrażliwością zastępca szeryfa. Skazana na tragiczną niemożność porozumienia trójka bohaterów pogrąża się w niszczącym konflikcie.


Młoda meksykańska dziewczyna, Maya, dostaje się z Meksyku do swej siostry w Stanach. Ta ma dla niej pracę dozorczyni i sprzątaczki w fabryce. Fatum postawi na jej drodze Sama, porywczego amerykańskiego aktywistę, który chce walczyć z pracodawcami. Dziewczyna wbrew radom Rosy angażuje się w sprawę, ryzykując wydalenie z kraju swoje i siostry.
Historia życia Reinaldo Arenasa kubańskiego prozaika i poety. Jego życie pełne było buntu do świata oraz homoseksualizmu, za co stał się wrogiem politycznym dla panującego Castro. Był najważniejszą postacią hiszpańskojęzycznej bohemy Nowego Jorku. Historia jest oparta na pośmiertnych notatkach artysty.
Młoda działaczka izraelska walczy o utworzenie ojczyzny dla narodu żydowskiego.
Główny bohater Marcus ma 15 lat i jest półsierotą. Chłopakiem opiekuje się babka, ponieważ matka siedzi za kratkami. Babka prowadzi knajpę i nie ma czasu na wychowywanie wnuka. Pozostawiony bez opieki Marcus zadaje się z kumplami z gangu zajmującego się rozbojami i kradzieżami w sklepach. Pewnego dnia chłopaka zatrzymuje policja za kradzież płyt. W komisariacie dowiaduje się szokującej prawdy o matce. Okazuje się, że zabiła jego ojca, który znęcał się nad rodziną...
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, uznawanymi za ostateczny cios zadany słynnej Cosa Nostrze. Weteran wojny w Zatoce Perskiej, Tommy (James Marsden), dostaje od FBI propozycję nie do odrzucenia. Ma wrócić do Pensylwanii i pomóc w rozbiciu struktur mafijnych, które rządzą w jego rodzinnym mieście – w przeciwnym razie jego brat i kuzyn trafią za kratki. Lojalność wobec rodziny kłóci się z lojalnością wobec praw ulicy, na której się wychował. Tommy decyduje się wrócić do środowiska, z którego tak bardzo próbował się wyrwać. W ekstremalnych sytuacjach pozna granice wierności i zdrady, dobra i zła, dowie się jaką wartość ma jego własne życie.
"Nie musisz umierać, żeby twoje życie się skończyło" - czterdziestoletni Cahit, który po nieudanej próbie samobójczej ląduje w szpitalu psychiatrycznym, słyszy te słowa z ust swojego lekarza. Doskonale rozumie, co to znaczy: musi zacząć żyć na nowo. Jednak jego dusza wciąż cierpi, zagłusza więc ból alkoholem i narkotykami. Sibel, młoda i atrakcyjna Niemka, która podobnie jak Cahit ma tureckie korzenie, kocha życie stanowczo zbyt mocno jak na pobożną Muzułmankę. Chcąc wyzwolić się spod władzy konserwatywnej rodziny, Sibel pozoruje próbę samobójczą. Zamiast spodziewanego wyzwolenia przynosi jej to jednak hańbę. Tylko małżeństwo może ją ocalić. Sibel błaga więc Cahita, aby się z nią ożenił. Ten niechętnie się zgadza. Być może chce jej pomóc, a może po prostu pragnie uczynić w życiu coś istotnego.
Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…