Filmy samotność, zdrowie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samotność, zdrowie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rozczarowany życiem prawnik podejmuje się funkcji trenera szkolnej drużyny zapaśniczej. Wkrótce odkrywa w niej kandydata na przyszłego mistrza, ale na drodze staje mu matka chłopaka, która postanawia wykorzystać sukces syna do własnych celów.

Dr House

8,5
W pierwszej serii odcinków poznamy przygody cynicznego, lekko zgorzkniałego, lecz bezsprzecznie uroczego Gregory'ego House’a. Dr House nie jest doktorem, w typowym znaczeniu tego słowa, z którym pacjenci chętnie dzielą się swoimi obawami i cierpieniem. Jest egocentryczny, nie lubi ludzi i obraża pacjentów. Jego zdaniem wszyscy ludzie, których leczy, to kłamcy, “stworzeni” tylko i wyłącznie po to, aby uczynić jego życie jeszcze bardziej nieszczęśliwym. House robi wszystko, aby unikać swoich pacjentów i rozmawia z nimi tylko wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia. House jest uzależniony od silnych środków przeciwbólowych, choroby traktuje jak zagadki kryminalne, a zrozpaczone rodziny chorych próżno szukają u niego wsparcia duchowego. Niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że do House’a skierowane zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Na podstawie tylko sobie znanych kryteriów, House stworzył elitarny zespół młodych medycznych ekspertów, którzy w każdej chwili służą mu pomocą w rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych przypadków. W zespole House'a znaleźli się: Dr Eric Foreman, który w młodości miał zupełnie inne hobby... trudnił się kradzieżą samochodów. Dr Robert Chase trafił do tej grupy ze względu na swojego ojca, który był wielkiej renomy lekarzem, oraz dlatego, że przypomina House’owi idola z jego ulubionego serialu medycznego.

The Knick

7,7
Początek XX wieku. Dr Thackery to narcystyczny, arogancki i uzależniony od kokainy, genialny chirurg, stojący na czele odważnego zespołu nowojorskiego szpitala.


Chiny, lata dwudzieste XX wieku. Po śmierci ojca, dziewiętnastoletnia Song Lian zmuszona jest poślubić Chen Zuoqiana – głowę wpływowej rodziny. Pięćdziesięcioletni Chen ma już trzy żony, każda z nich mieszka w oddzielnym domu na terenie wielkiego zamku. Żony zaciekle ze sobą konkurują, ponieważ zainteresowanie ich męża daje władzę, status i przywileje. Każdej nocy Chen decyduje, którą żonę odwiedzi, a wtedy przed jej domem zapalana jest czerwona latarnia. Żony gotowe są na wszystko, by latarnia zapłonęła przed ich drzwiami. Jednak czasem sprawy mogą wymknąć się spod kontroli...
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Francuski mistrz gatunku obśmiewa w „Chorym z urojenia” ludzką głupotę, zacofanie, obłudę i podłość. Ukazuje świat, w którym wszyscy są chorzy, tuszując w ten sposób swój smutek, czy swoją samotność. Reżyser Giovanni Pampiglione zamyka ten tekst w niezwykle efektownej i rzadko dziś spotykanej formie komedii dell’arte. To spektakl, który bawi do łez, nie uciekając przy tym od chwil głębokiej refleksji. W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów Andrzej Grabowski.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…