Filmy na podstawie książki, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie książki, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Do nowego bloku wprowadzają się lokatorzy, wśród nich państwo Leśniewscy ze swymi "pociechami" - 15-letnią Agnieszką, 14-letnim Leszkiem i 6-letnimi bliźniętami - Beatką i Pawełkiem - zwanymi "Bąblami". Po początkowym rozgardiaszu, spowodowanym przeprowadzką, życie wraca da normy - ojciec co rano wychodzi do pracy, Agnieszka i Leszek do szkoły, a mama prowadzi dom i zajmuje się ,,Bąblami".
Pracujący dla łowiącego sensacje tygodnika fotograf znajduje zwłoki starego człowieka i na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci.
Serial został oparty na książce Geralda Durrella, w której autor opisał prawdziwe zdarzenia ze swojego dzieciństwa. Jako chłopiec wraz z matką, starszymi braćmi i siostrą spędza on pewien czas na greckiej wyspie Korfu, gdzie poświęca się swojej pasji - poznawaniu fauny i flory.


Wonka

6,7
7,5
Wonka to film, którego inspiracją jest niezwykły bohater Charliego i fabryki czekolady, najbardziej znanej książki dla dzieci autorstwa Roalda Dahla, a zarazem jednej z najlepiej sprzedających się pozycji dla dzieci wszech czasów. Film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.
Serial animowany będący ekranizacją serii humorystycznych książek o Mikołajku Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempego. Serial ukazuje codzienne przygody małego Mikołajka, jego przyjaciół oraz rodziny.
Dwunastoletniego Alexandra Coopera ciągle spotykają nieszczęścia. Rano budzi się z gumą we włosach, a po serii kolejnych przykrych zdarzeń dowiaduje się, że nikt nie zamierza przyjść na jego urodziny, bo jest inne przyjęcie w tym czasie. Aleksander jest zły na cały świat, a najbardziej na własną rodzinę - jego mama, tata i rodzeństwo w ogóle go nie rozumieją. Im się nigdy nie przydarza zły dzień. Dlatego chłopak w nocy przed swoimi urodzinami wypowiada życzenie, żeby oni też poczuli, co to znaczy mieć pecha. I następnego dnia całą rodzinę Alexandra zaczynają spotykać nieszczęścia.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…
Ziemowit przyłącza się do grupy, która chce obalić rządy okrutnego Popiela.

Kleopatra

7,1
Opowieść zaczyna się po bitwie pod Farsalią, w której legiony Gajusza Juliusza Cezara podbiły w bratobójczej walce wojska Pompejusza. Pompejusz w przebraniu handlarza zbiegł do Egiptu. Cezar podąża za nim. Tymczasem w Egipcie trwa walka o władzę między młodym królem Ptolomeuszem a jego ambitną siostrą Kleopatrą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…