Filmy motorówka, taniec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje motorówka, taniec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gotowy na wszystko, by uciec z Białorusi, Alex (Franz Rogowski) udaje się do Paryża i wstępuje do Legii Cudzoziemskiej. Zostaje wysłany do walki w Delcie Nigru, gdzie Jomo (Morr Ndiaye), młody rewolucjonista, walczy z koncernami naftowymi, które spustoszyły jego wioskę. Jeśli Aleksei szuka nowej rodziny w Legionie, Jomo wyobraża sobie, że jest tancerzem, disco boyem. W dżungli ich marzenia i losy się skrzyżują.
Jerry i Joe, bezrobotni muzycy, są światkami masakry w dniu Świętego Walentego. Muszą uciekać z miasta jak najszybciej. Jedyną pojawiającą się okazją, jest tournee z kobiecym zespołem. Zdesperowani przyjaciele przebierają się za kobiety i jako Daphne i Josephine ruszają z zespołem.
Francisco Scaramanga płatny zabójca wzywa na pojedynek Agenta Bonda.


Tym razem Rambo zostaje zwerbowany przez grupę chrześcijańskich misjonarzy walczących o prawa człowieka, by chronił ich przed piratami w czasie akcji humanitarnej dla prześladowanego burmańskiego ludu Karen. Po tym, jak kilku misjonarzy zostało uwięzionych przez sadystycznych burmańskich żołnierzy, Rambo dokonuje niemożliwego: przy pomocy zorganizowanego przez siebie plutonu najemników podejmuje się uwolnić ocalałych pracowników socjalnych.
1962: Układ Evian ratyfikuje niezależność Algierii. OAS nasila akcje terrorystyczne... Henri przyjeżdża do francuskiej szkoły i przywozi ze sobą nienawiść. Francuz urodzony w Algierii na wygnaniu jest gorliwym bojownikiem o wolność swego kraju. Traktuje on Francuzów jako zdrajców i komunistów, którzy powinni zniknąć z powierzchni ziemi... Dla niego wojna domowa kończy stary porządek i poprzez burzę historii otwiera nowy świat. Ten obcy zmusza wszystkich bohaterów opowieści do odkrycia ich prawdziwego "ja" konfrontując ich z własnymi pragnieniami i nie pozostawiając drogi odwrotu.
Ferdinand Griffon jest mężczyzną w średnim wieku. Ma żonę i dzieci i prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia poznaje młodą studentkę Marianne Renoir. Zakochują się w sobie, od pierwszego wejrzenia i postanawiają uciec z miasta. Po drodze dzieje się wiele szalonych i niewytłumaczalnych wydarzeń.
Damien (Damien Bonnard) to odnoszący sukcesy artystą, który żonaty jest z restauratorką mebli Leïlą (Leïla Bekhti). Para dzieli swoją niekonwencjonalną, artystyczną egzystencję z synem, Amine’em, który uwielbia szalone wybryki swojego impulsywnego ojca. Prawda jest jednak taka, że Damien jest dwubiegunowy, a Leïla zaczęła rozpoznawać w jego nieobliczalnym zachowaniu początek epizodu maniakalnego. Po pobycie na oddziale psychiatrycznym w szpitalu następuje powolny powrót do rzeczywistości. Wszystko do czasu, gdy cykl się nie powtórzy, a zaufanie i miłość zostaną wystawione na kolejną próbę.
Léos Carax na własnej skórze zweryfikował prawdziwość powiedzenia o rodzącym się w bólach sukcesie. Realizacja Kochanków z Pont-Neuf przeciągnęła się do trzech lat, pochłonęła 28 milionów dolarów i doprowadziła do rozpadu związku reżysera z Juliette Binoche. Na domiar złego film poniósł także komercyjną klęskę. Jednak z perspektywy czasu Kochankowie z Pont-Neuf wydają się najbardziej spełnionym artystycznie dziełem Caraxa. Historia skomplikowanej relacji łączącej bezdomnego cyrkowca i ślepnącą malarkę wypełnia melodramatyczny schemat zaskakującą energią. Gwałtowna opowieść o uczuciu rozpiętym między ekstazą a depresją ostatecznie brnie w stronę rzadko spotykanego u Caraxa optymizmu. W słynnym finale tonący w Sekwanie bohaterowie zostają wciągnięci na pokład barki rodem z klasycznej Atalanty. Wymowna scena nie pozostawia wątpliwości: wirtuozeria Caraxa dorównała klasie samego Jeana Vigo.
35-letni Jérôme (Jean-Claude Brialy), attaché ambasady z siedzibą w Sztokholmie, przybył do Talloires, niedaleko Annecy, aby sprzedać rodzinną posiadłość. Tu spotyka Aurorę (Aurora Cornu), rumuńską pisarkę, którą poznał sześć lat temu w Bukareszcie. Ona jest na wakacjach w willi nad jeziorem i przedstawia go gospodyni, pani Walter (Michèle Montel) i jej szesnastoletniej córce Laurze (Béatrice Romand). Ma w tym swój cel, ale Jérôme, który wkrótce się ma żenić, nie przywiązuje dużej wagi do tej sprawy. Aurora, pozbawiona inspiracji, chce wykorzystać jego i Laurę jako postaci do jej powieści. Laura nie ukrywa faktu, że jest w nim zakochana. Spędza długie chwile w jego towarzystwie. Nagle pojawia się 17-letnia Claire (Laurence de Monaghan), córka drugiego męża pani Walter. Ciało Laury pozostawiło go obojętnym, ale Claire go zaniepokoiła...
Rain to zrealizowane z chłodnym dystansem studium rodzinnego zobojętnienia, które prowadzi do aktów tragicznej desperacji. Janey jest narratorką historii o nadmorskich wakacjach nowozelandzkiej rodziny, która powoli się rozpada i wewnątrz której dochodzi do niespodziewanego wybuchu. Ponura trzynastolatka właściwie sama opiekuje się małym braciszkiem Jimem, podczas gdy jej rodzice, Kate i Ed, beztrosko się bawią i upijają się każdej nocy. Adaptując niewielką powieść Kirsty Gunn, Jeffs wykazała wiele zrozumienia dla wściekłości, którą może wyzwolić okres dojrzewania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…