Filmy emeryt

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje emeryt. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Emerytowany producent samochodów i jego żona wybierają się na długo planowane wakacje w Europie.
W małej miejscowości kuracyjnej Krokovy Vary trzej przyjaciele – kierownik ośrodka rekreacyjnego, emerytowany major oraz ksiądz spędzają czas na dyskusjach filozoficznych i wspominaniu młodości, głównie swoich miłosnych podbojów. Los sprawia, że pojawia się ostatnia, być może, szansa na przeżycie miłosnej przygody. Do miasteczka przyjeżdża wóz cyrkowy, a w nim piękna dziewczyna Anna, która obudzi w bohaterach uśpione namiętności i wprowadzi element niepokoju do monotonnej egzystencji trójki przyjaciół.

Ślad

6,9
Krótka etiuda filmowa rozpoczynająca się pożegnalną fetą z transparentem, na której załoga PKP żegna swojego towarzysza pracy – Zygmunta odchodzącego na emeryturę. Nazajutrz wita go już tyko szara rzeczywistość: puste mieszkanie, obcy, zabiegani ludzie na ulicach, niedostępne dla emeryta dobra i uciechy, samotność. Pozostały tylko wspomnienia z… pracy na kolei.


Grupa superbohaterów, których najlepsze lata już dawno minęły, wiedzie nudną emeryturę, w specjalnie przygotowany domu spokojnej starości. Pewnego dnia jeden z nich odkrywa, że ktoś znalazł sposób by przenieść ich moce na inne osoby. Nie mając innego wyjścia Ray, wraz z trójką przyjaciół muszą rozwikłać tą zagadkę i raz jeszcze przywdziać, nieco zakurzone kostiumy.
Małżeństwo emerytów próbuje rozwiązać swoje problemy finansowe biorąc udział w konkursie tańca – zaskakująca zaradność i hart ducha! Polityk podejrzany o oszustwa podatkowe przeżywa bliskie spotkanie z niezadowolonym obywatelem – kto by nie chciał pokazać władzy, gdzie może sobie wsadzić swoje decyzje? Młody prawnik stara się wspinać po kolejnych szczeblach kariery próbując udowodnić innym swoją wartość – nikt nie powiedział, że w tej branży trzeba być sympatycznym człowiekiem. Nastoletnia dziewczyna powoli odkrywa świat seksualnej dojrzałości, nie zdając sobie sprawy jak bardzo bezwzględne i niesprawiedliwe potrafi być życie. Ot, proza życia. Błaha codzienność. Wydawać by się mogło, że to zwykłe losy zwykłych obywateli. Przyjrzyjcie się jednak bliżej… a dla pewności nie jedzcie nic wcześniej! Cztery niepokojące, smutne i wstrząsające historie tworzą obraz trzech pokoleń żyjących we współczesnej Francji. To przedstawiciele czterech klas, których losy stanowią odważny komentarz na temat współczesnego społeczeństwa i politycznego zepsucia. Przygotujcie się, bo czekają tu na was rzeczy ciężkie do przełknięcia.
W 1895 r. w kilku stanach działa gang 150 zabójców „Dzika Horda”. Sullivan (Jean Martin), bezwzględny były podróżnik, zabójca, poszukiwacz złota i złodziej, właściciel kopalni złota, łączy siły z Hordą, aby zdobyć złoto skradzione przez bandytów, wierząc, że ich łup oficjalnie pochodzi od niego. Wydaje także rozkaz zabicia jednego ze swoich byłych wspólników, brata słynnego rewolwerowca Williama Beauregarda, Jacka Beauregarda (Henry Fonda). Na swojej drodze spotyka młodego poszukiwacza przygód (Terence Hill), który przedstawia się jako „Nobody”, żartobliwy wielbiciel Beauregarda. Jednakże Jack marzy tylko o emeryturze...
Carbot (Pierre Fresnay), szef poczty lotniczej w Tuluzie, marzy o rozszerzeniu swojej linii do Ameryki. Surowy dla siebie i innych, wymaga ślepej dyscypliny dla maksymalnej wydajności. Były pilot wojenny, Fabien (Georges Marchal), jest trzymany z daleka przez Carbota aż do dnia, w którym inny pilot ginie przypadkowo: Fabien w środku burzy śnieżnej będzie transportował pocztę. On też zawodzi i jest ledwo uratowany. Innego dnia, aby dać wszystkim nauczkę, sam Carbot odbiera pocztę. Fabien będzie szefem sztafety w Afryce i „linia” będzie się rozwijać z dnia na dzień. Każdego wieczoru piloci nocują w „Grand Balcon”, pensjonacie prowadzonym przez dwie siostry, które adoptują swoich burzliwych lokatorów.
Adaptacja powieści Jerzego Stefana Stawińskiego pt. „13 dni z życia emeryta. Dziennik Adama Bzowskiego”. Książka będąca – zdaniem krytyki – „próbą stworzenia Piszczyka na emeryturze”, ukazuje modelowe losy polskiego inteligenta (urodzonego zresztą grubo przed wojną) i jego przodków. Dzieje tych ostatnich poprzez ruch endecki i legiony Piłsudskiego sięgają aż do powstania styczniowego. Retrospekcje mieszają się u Stawińskiego z teraźniejszością, czyli z grudniem 1979 roku, a dokładniej ze świętami Bożego Narodzenia. W serialu jest podobnie. Każdy z odcinków ukazuje jeden dzień z życia Bzowskiego -–niegdyś cenionego planisty, teraz emeryta. Emerytura, jak wiadomo, sprzyja życiowym podsumowaniom; rachunkom sumienia; refleksjom, na które nie było czasu wcześniej. Także pan Adam zaczyna dostrzegać, że na świecie istnieje nie tylko praca, pogoń za karierą i dobrami materialnymi, lecz także rodzina obdarzona nieraz niezwykłą i barwną historią, czekającą na odkrycie i przypomnienie. Obserwuje życie z większym dystansem, z niepokojem przygląda się bliskim, goniącym za pieniędzmi i płacącym za to bardzo wysoką cenę. Częściej uczestniczy też w codziennej mitrędze, kolejkowych przepychankach i sprzeczkach. Dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy o ludziach, których wydaje się znał całe lata. Wpada mu np. w ręce pamiętnik sąsiada-Żyda, zawierający m.in. dramatyczną relację o ucieczce mężczyzny wraz pięcioletnią córeczką z warszawskiego getta.
Każdy odcinek dotyczy oddzielnej historii o tematyce prawniczej. Łączy je postać emerytowanego adwokata – dr. Kostrhúna. Mimo przejścia na emeryturę prawnik nie pozostaje obojętny na losy swoich sąsiadów i znajomych i w miarę możliwości stara się im pomóc. Przedstawione w serialu wydarzenia oparte są na autentycznych przypadkach.
Na skutek liberalizacji prawa pracy, kryzysu finansowego i pandemii 1/3 osób w Unii Europejskiej z klasy średniej stała się tak zwanym prekariatem. Zatrudnieni na śmieciowe umowy żyją w postępującym ubóstwie, w olbrzymiej niepewności, bez perspektyw na przyszłość. Poznajemy codzienne zmagania takich osób: emerytki z Francji, mechanika z Niemiec, emerytki ze Szwecji, studentki z Hiszpanii. Głos zabierają także eksperci (ekonomista, socjolog, geograf) opisujący zjawisko coraz większego rozwarstwienia społecznego i próbujący odnaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…