Filmy san francisco, homoseksualizm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje san francisco, homoseksualizm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W San Francisco zostaje popełnione brutalne morderstwo na tle seksualnym. Prowadzący śledztwo detektyw Nick Curran (Michael Douglas) odkrywa, że pisarka Catherine Trammell (Sharon Stone) opisała podobną zbrodnię w swojej ostatniej powieści. Nick podejrzewa ją o popełnienie morderstwa, lecz mimo to nawiązuje z nią romans.
Frances (Diane Lane) rozwodzi się z mężem. Traci ukochany dom i powoli popada w depresję. Aby poprawić jej nastrój, przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh) wysyła ją na wycieczkę do Włoch. Zauroczona pięknem Toskanii Frances kupuje stary, zabytkowy dom. Zatrudnia polskich robotników do prac remontowych, zaprzyjaźnia się z sąsiadami i... romansuje.
Dramat sensacyjny. Mieszkańców San Francisco sparaliżował strach. Niejaki Scorpio (Andrew Robinson), psychopatyczny zabójca, morduje zupełnie przypadkowe osoby. Nikt nie może zrozumieć, czym kieruje się wybierając swoje ofiary. W końcu zabójca sam informuje policję, kogo uśmierci następnym razem. Jednocześnie deklarując, że odstąpi od popełnienia zbrodni, jeżeli miasto wypłaci mu żądaną sumę. Inspektor lokalnej policji Harry Callahan (Clint Eastwood) ma dostarczyć okup. Współpracować z nim będzie inny policjant, Chico (Reni Santoni). Harry nie jest tym zachwycony, lubi pracować sam. Tym razem akcja się nie powiedzie. Scorpio kolejny raz zabija i kolejny raz ucieka przed policją. Po kilku dniach znów daje o sobie znać. Tym razem żąda 200.000 dolarów, a w zamian obiecuje wskazać, gdzie ukrył małą dziewczynkę. Jeżeli nie dostanie pieniędzy, dziecko nie przeżyje. Kolejny raz Harry szykuje się do przekazania okupu. Scorpio pojawia się w umówionym miejscu, ma zamaskowana twarz. Atakuje Harry'ego, który broni się i rani napastnika nożem. Scorpio ucieka. Potem, chcąc się zemścić, oznajmia, że pozwoli, by porwane dziecko zmarło.


Skowyt

6,1
San Francisco, rok 1957. Poemat Allena Ginsberga pt. Skowyt (ang. Howl), który niedawno wszedł na rynek, wywołuje duże poruszenie wśród społeczeństwa. Film ukazuje wydarzenia, które ukształtowały artystę oraz skutki jego dzieła, które w znaczący sposób przyczyniło się do rozpowszechnienia ruchu hippisowskiego, buntu wśród młodych ludzi przeciwko ówczesnemu porządkowi rzeczy.
W 1977 roku Harvey Milk został wybrany na radnego w San Francisco i stał się pierwszym w historii przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu mężczyzną wybranym do znaczącej instytucji publicznej w Ameryce. Jego zwycięstwo było nie tylko sukcesem w walce o prawa gejów, wpłynął na zmianę wielu aspektów życia politycznego. Docierając do wszystkich - od starszych obywateli po działaczy związkowych - Harvey Milk zmienił sposób pojmowania walki o prawa człowieka i przed przedwczesną śmiercią w 1978 roku stał się bohaterem dla wszystkich Amerykanów.
Historia trójki homoseksualnych przyjaciół mieszkających w San Francisco. Patrick (Jonathan Groff) to 29-letni projektant gier komputerowych, który powraca do świata randek po tym, jak się rozstał z narzeczonym. Aspirujący artysta Agustín (Frankie J. Alvarez) ma 31 lat i kwestionuje ideę monogamicznego życia ze swoim chłopakiem. Najstarszy z trójki, Dom (Murray Bartlett), jest 39-letnim kelnerem, który wkraczając w wiek średni, nadal nie czuje spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.
Przez 29 lat ponura sława więzienia Alcatraz została zachwiana tylko raz - przez trzech mężczyzn, o których później słuch zaginął. Frank Morris, przebiegły kasiarz, opracowuje misterny plan ucieczki. Podejrzliwy naczelnik więzienia próbuje mu w tym przeszkodzić.

Kuffs

6,7
Policjant szukający zemsty na mordercach swego brata, który padł ofiarą mafijnych porachunków w San Francisco.

48 godzin

6,8
Z więzienia stanowego podczas prac w polu, dzięki pomocy Indianina Billy Beara (Sonny Landham) ucieka jeden z groźnych przestępców – Albert Ganz (James Remar). Podczas ucieczki przestępca zabija dwóch strażników więziennych. Ganz porywa dziewczynę Luthera (David Patrick Kelly), ponieważ ten jest mu winny pieniądze i grozi, że jeżeli nie odda jego własności do poniedziałku zabije dziewczynę. Policja wpada na ślad Ganza myśląc jednak, że to zwykły złodziej. Podczas próby aresztowania ginie dwóch policjantów. Z akcji wychodzi cało tylko Jack Cates (Nick Nolte). Jack postanawia złapać Ganza, a do pomocy wyciąga z więzienia drobnego oszusta Reggie’go Hammonda (Eddie Murphy). Reggie ukradł kiedyś pieniądze Ganzowi i obawia się o swoje życie, dlatego pomaga w poszukiwaniu Ganza. Reggie i Jack mają 48 godzin na złapanie Ganza.
Dokument (zdobywca statuetki Oscara) ukazujący życie Harveya Milka - pierwszego polityka, radnego San Francisco, który nie krył się ze swą homoseksualną orientacją. Fabuła skupia się głównie na latach przedwyborczych i próbach zdobycia stołka radnego, jak i na latach powyborczych, w których Harvey walczył o prawa mniejszości homoseksualnej, m.in. walka z Poprawką nr 6, która godziła w konstytucyjne prawa osób homoseksualnych. Dokument próbuje również przybliżyć kulisy śmierci gejowskiego radnego z dzielnicy Castro, który został zastrzelony wraz z burmistrzem San Francisco, Georgem Moscone, 27. listopada 1978 r.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…