Filmy kościół, bluźnierstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kościół, bluźnierstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Profesor John Oldman, po dziesięciu latach nauczania na uniwersytecie, nagle rezygnuje z pracy i zamierza się wyprowadzić. Przed wyjazdem przyjeżdżają do niego jednak jego przyjaciele, chcący dowiedzieć się jaki jest powód tej decyzji. Niespodziewanie John opowiada im historię swojego życia, które zaczęło się 14 tysięcy lat temu. Tylko czy to co mówi to prawda, a może sprytnie wymyślona historyjka?
Obejrzyj Dzwonnika z Notre Dame – spektakularną disnejowską adaptację klasycznej powieści Wiktora Hugo, uświetnioną muzyką Alana Menkena – i zaprzyjaźnij się z łagodnym samotnikiem Quasimodo. Trzy zabawne gargulce: Victor, Hugo i Laverne, zachęcają nieśmiałego Quasimodo do opuszczenia bezpiecznej dzwonnicy. Chłopak wyrusza na poszukiwanie pierwszego prawdziwego przyjaciela i poznaje cygańską piękność Esmeraldę. Wkrótce dzwonnik będzie musiał stanąć do walki o miasto i ludzi, których kocha, a przy okazji nauczy nas widzieć ludzi takimi, jakimi są, a nie na jakich wyglądają…
Jest wiek XVII. Nieurodzaj, jaki trapi burgundzkie miasto, odwracają narodziny cudownego dziecka. Chłopiec wykorzystywany jest przez wszystkich. Jego siostra, opętana żądzą sławy i zysku, podaje się za jego matkę, przypisując sobie dziewicze macierzyństwo, na wzór Matki Boskiej. Kościół, łasy na relikwie, zazdrośnie strzeże swej władzy.


Adam jest mężczyzną, który wyszedł z więzienia. Nie jest dobrym człowiekiem. Trafia do parafii, gdzie ma odpracować pewien czas. Poznaje tam pastora, którego los nie oszczędzał, który żyje we własnym wyimaginowanym świecie oraz dwóch innych byłych więźniów. Adam deklaruje się, że upiecze jabłecznik z jabłek rosnących na przykościelnej jabłonce. Nie będzie to proste zadanie zważywszy, że w jabłonkę uderzył piorun. Czy uda mu się upiec jabłecznik oraz odmienić nie tylko swoje życie?
Długo poszukiwany seryjny morderca - Gabriel Engel zostaje - wreszcie aresztowany. Policjant z małego miasteczka - Michael Martens - jedzie do dużego miasta, aby go przesłuchać. Kojarzy brutalne morderstwo młodej dziewczyny z metodami stosowanymi przez Engela i ma nadzieję zamknąć sprawę...
Piętnaście stuleci temu, po upadku Rzymu, nowy władca postanowił zjednoczyć ludy Anglii do walki z irlandzkim najeźdźcą. Jego najlepszy rycerz - Tristan (James Franco) wyruszył przeciw wrogowi, który odebrał mu wszystko: dom, rodzinę i szczęście. Pozostawiony na pewną śmierć po bitwie, znalazł ocalenie. Tajemnicza piękność (Sophia Myles), którą z czasem obdarzył najczystszym uczuciem, uleczyła jego rany i odesłała do ojczyzny. Tymczasem król Irlandii pragnąc skłócić angielskie plemiona ogłasza, iż odda swoją córkę za żonę najmężniejszemu wojownikowi wroga. Tristan wygrywa turniej w imieniu swojego kalekiego władcy. Ale to zwycięstwo będzie dla niego największym przekleństwem.
Ernesto, malarz i ilustrator bajek, jest zdeklarowanym ateistą. Pewnego dnia odwiedza go asystent kardynała. Przynosi mu zaskakującą nowinę - jego nie żyjąca od kilku lat matka może zostać beatyfikowana. Zaskoczenie Ernesta jest tym większe, że dowiaduje się, iż starania o kanonizację trwają już od trzech lat i rozpoczęły się z inicjatywy jego rodziny. Przekonuje się, jak niewiele wie o świecie, w którym żyje, i domyśla się, że będzie musiał stawić opór działaniom bliskich mu ludzi, którzy upatrują w beatyfikacji krewnej szansy na awans społeczny całej rodziny.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
W 1591 roku, za pontyfikatu Klemensa VIII, Giordano Bruno (Gian Maria Volontè), były mnich dominikański, powrócił do Wenecji i zamieszkał u szlachcica, który zaproponował mu gościnę. Tu swobodnie wygłasza tezy zbliżone do koncepcji kopernikańskich i filozofii pitagorejskiej naznaczonej panteistycznym humanizmem, w udowodnionej sprzeczności z obowiązującymi dogmatami katolickimi. Jego gospodarz nie traci czasu na zadenuncjowanie go władzom religijnym. Kardynał Sartori (Hans Christian Blech), który kieruje Świętym Oficjum, żąda jego przeniesienia do Rzymu, gdzie musi zostać przekazany Świętej Inkwizycji. Oskarżony o herezję i apostazję Bruno został spalony żywcem 17 lutego 1600 r.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…