Filmy dziesiąty wiek

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziesiąty wiek. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiking

6,6
8,2
"Wiking" opowie o księciu Wikingów, który szuka zemsty po tym jak jego ojciec został zamordowany.
Ahmed Ibn Fahdlan zostaje posłem i musi opuścić Bagdad. W trakcie swojej wędrówki natyka się na wędrowne plemię wikingów. Nie mogąc odmówić swoim gospodarzom, zostaje trzynastym wojownikiem mającym uczestniczyć w wyprawie ratunkowej. Otoczony ludźmi których nie zna, w krainie która jest dla niego obca, musi pomóc swym sojuszników pokonać ich odwiecznego wroga.


Młoda Japonka (Vivian Wu) w dzieciństwie poddawana była ceremonii malowania na jej twarzy urodzinowych życzeń. Wydana wbrew swej woli za mąż, próbuje zostać pisarką. Ponieważ mąż nie akceptuje jej artystycznych skłonności, opuszcza go by w ramionach kolejnych kochanków doznawać kaligraficznych rozkoszy. Jednak dopiero z chwilą poznania młodego Anglika znajduje spełnienie. Jerome (Ewan McGregor) proponuje jej bowiem zamianę ról - to ona ma pokrywać jego nagie ciało poetyckimi frazami. Idyllę kochanków zakłóca zdrada, jakiej dopuszcza się ukochany.

Gniazdo

6,7
Film rozpoczyna się w przeddzień bitwy o Cedynię. Mieszko wspomina dojście władzy, sprzeciwienie się swemu ojcu. Ukazane jest przejęcie władzy i umocnienie swojej pozycji jako władcy Polan. Film ukazuje także przyjęcie chrztu oraz ślub z Dobrawą.
XIII wiek, cesarstwo Chin walczy z hordami mongolskich najeźdźców. Gdy ginie generał Yang do walki stają wdowy po zabitych wojownikach. Zrobią wszystko, by pomścić ukochanych. Czy jednak 14 dzielnych kobiet może pokonać całą armię? Rozpoczyna się seria krwawych bitew, których stawką jest honor i ojczyzna...
Historia rozgrywa się w odległych czasach legendarnych rozbójników normańskich. Na porządku dziennym są grabieże i walki na śmierć i życie. Apogeum następuje z chwilą objęcia władzy przez Ketila, który zabija wielu niewinnych ludzi. Ginie również jego największy przeciwnik, słynny wojownik Valgard. Jego syn, Kjartan postanawia pomścić śmierć ojca...
Rok 1000, Skandynawia. Mroźne, osnute mgłą zbocza gór, hardzi i brodaci wikingowie, ani jednej kobiety na horyzoncie. Egzystencja, na którą składają się dźwięki pękających czaszek i rzężenie rozrywanych gardeł. Dwa ścierające się systemy wierzeń – politeistyczny nordycki panteon pod przywództwem boga wisielców Odyna i monoteistyczny ukrzyżowanego Boga chrześcijan. Jeden surowy i samowyniszczający, drugi zachłanny, ekspansywny i fanatycznie bezwzględny. Oba skazane na zagładę z ręki ich wspólnego syna – jednookiego, niemego wojownika (Mads Mikkelsen). Valhalla Rising jest obrazem suto czerpiącym z mitologii nordyckiej oraz chrześcijańskiego uniwersum. Tytułowe powstanie może odnosić się zarówno do ostatecznego zapełnienia Valhalli ostatnimi mężnymi wikingami, ginącymi w walce, jak i do Ragnaroku – zmierzchu Bogów, poprzedzonego krwawą rzezią.
Jest rok 1000 naszej ery. Na dalekiej północy Skandynawii barbarzyńskie plemię pustoszy spokojne osady, mordując ich mieszkańców. Wśród ofiar jest rodzina nastoletniego Aigina, któremu cudem udaje się uniknąć losu rodziców i siostry. Młody wojownik poprzysięga zemstę. Wyrusza samotnie tropem barbarzyńców. Wkrótce zostaje przez nich pojmany i zmuszony do wskazania kryjówki swoich współplemieńców. Aigin zgadza się, ale to tylko pretekst, by wcielić w życie plan zemsty.
Krótkometrażówka Tomka Bagińskiego ukazuje burzliwą historię państwa polskiego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…