Filmy reżyser, fotografia

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje reżyser, fotografia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jack Smith zasłynął jako "podziemny" nowojorski filmowiec, aktor, performer i fotograf. Był znanym przeciwnikiem kapitalizmu, co niejednokrotnie pokazywał w swoich instalacjach i filmach, zaś najbardziej kontrowersyjną produkcją był film Flaming Creatures ("Płonące istoty") wystawione w 1963 roku. Dokument pokazuje jego twórczość od początku lat sześćdziesiątych do śmierci w roku 1989.

Wizyta

6,1
Dwoje nastolatków przyjeżdża na tydzień do dziadka i babci, aby pozwolić samotnej mamie odpocząć na wakacjach. Przy okazji postanawiają nakręcić dokument, który pozwoli im odkryć, dlaczego ich matka nie rozmawia ze swoimi rodzicami. Nieoczekiwanie dzieci odkrywają różne dziwne zachowania dziadków.
James Whale (Ian McKellen) jest starym reżyserem filmowym, który przed piętnastu laty opuścił Hollywood. Odtąd Whale żyje z dala od wielkiego świata. Z jego zdrowiem jest coraz gorzej - kolejny wylew sprawił, że James stoi już właściwie nad grobem. Choroba wywołuje falę wspomnień, przeważnie takich, o których Whale starał się zapomnieć. Reżyser nie kryje swoich skłonności homoseksualnych. W swojej posiadłości zatrudnia młodego ogrodnika, byłego żołnierza Claytona Boone'a (Brendan Fraser). Między mężczyznami rodzi się więź.


Wypalony reżyser filmowy, nie ma już weny aby nakręcić kolejny film. Ucieka w świat fantazji przed przytłaczającym go otoczeniem.
Ferdinand Griffon jest mężczyzną w średnim wieku. Ma żonę i dzieci i prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia poznaje młodą studentkę Marianne Renoir. Zakochują się w sobie, od pierwszego wejrzenia i postanawiają uciec z miasta. Po drodze dzieje się wiele szalonych i niewytłumaczalnych wydarzeń.
Jeanne (Anne Parillaud) kręci film zatytułowany "Scènes intimes" oparty na własnym scenariuszu. Zmaga się z trudną sceną seksu między dwojgiem aktorów, którzy nie mogą znieść siebie. Musi też panować nad swoimi uczuciami, żeby najlepiej przygotować się do realizacji scen. Wspomagana jest przez swego asystenta Leo (Ashley Wanninger), który służy jej jako powiernik. Ale aktorzy niechętnie przestrzegają zaleceń Jeanne.
Znany reżyser filmowy Jacob Falk (Jens Albinus) jest wykończony i przerażony zbliżającym się terminem oddania nowego scenariusza. Dzielona z żoną Heleną (Marijana Jankovic) radość ze zbliżającej się adopcji dziecka przynosi mu ulgę tylko na chwilę. Kiedy w dramatycznych okolicznościach wpadają mu w ręce zdjęcia jeńców wojennych, torturowanych przez duńskich żołnierzy, Jacob rozpoczyna gorączkowe poszukiwania. Chce odkryć tajemnicę tych zdjęć. Podczas prywatnego śledztwa zaczyna wietrzyć polityczny spisek. Coraz bardziej wpada w objęcia strachu i paranoi. Przerażająca prawda, jaką odkryje, przerośnie jego najśmielsze oczekiwania.
Kilka dni z życia sławnego radzieckiego reżysera Siergieja Eisensteina, które spędził w Meksyku.
Roman Polański wielkim artystą jest – to wiedzą wszyscy. Podobnie jak o tym, że zaprzepaścił swoją hollywoodzką karierę i reputację ponad 30 lat temu przez udział w gwałcie/stosunku z nieletnią. Przynajmniej tak każdy myśli... Odświeżenia tematu, i być może rzucenia na niego nowego światła, podjęła się Marina Zenovich. Próbuje ona zrozumieć przesłanki kierujące Polańskim uciekającym ze Stanów, co tak naprawdę zdarzyło się w tamtym czasie, a także sposób działania systemu prawnego.
Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…